Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Müjdeli Karar: Su Ücretlerinde Yüzde 25 İndirim!

14.04.2024 - Pazar 22:14

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2024-2029 döneminin 1. Meclis Toplantısı'nda önemli bir karar alarak Bursalıları sevindirdi. Toplantıda alınan kararla birlikte Bursa'da suya yüzde 25 indirim yapılması kararı oybirliği ile kabul edildi. Toplantı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in başkanlığında Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bozbey’in seçim öncesinde tüm abonelere yüzde 25 indirim sözü verdiği su faturalarında indirim teklifi, meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Bu kararın ardından Bursalılar, su faturalarında yüzde 25’lik bir indirimden faydalanacaklar. Ayrıca tabelalarda bulunan yabancı dillerdeki yazıların Türkçe olması konusunda verdiği önergeler de oy birliğiyle kabul edildi. Böylelikle Bursalı vatandaşlar 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren yüzde 25 daha uygun fiyata kullanacaklar ve reklam tabelalarında yabancı dil kullanımı olmayacak.

Bu önemli kararın, Bursa'da yaşayan vatandaşların ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağı ve yaşam maliyetlerini olumlu yönde etkileyeceği belirtiliyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yapılan bu düzenlemenin Bursalıların hayatını kolaylaştırmak adına atılan önemli bir adım olduğunu vurguladı.

YORUM YAZ